«Авыл укытучысы — 2015» бәйгесенең икенче турына узган 30 номинант билгеле булды (ИСЕМЛЕК)

“Мәгариф” журналы оештырган «Авыл укытучысы» бәйгесенең беренче этабына 200ләп эш килде, редакция тарафыннан аларның 30ы сайлап алынды. Алар бәйгенең икенче турында катнашу хокукына ия булды. Менә алар (алфавит тәртибендә):

  1. Әһлетдинова Ландыш Филүс кызы, Актаныштагы «Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат»ның татар теле укытучысы
  2. Баткаева Равилә Фәрит кызы, Пенза өлкәсе Каменка районы Кикин урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  3. Вафина Гөлгенә Әмин кызы, Арча районы Утар-Аты төп мәктәбе филиалы Субаш-Аты башлангыч мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы
  4. Вәҗетдинова Тәнзилә Мирфайда кызы, Актаныш районы Богады төп мәктәбенең инглиз теле укытучысы
  5. Вәлиева Гөлназ Минеринат кызы, Әгерҗе районы Тирсә мәктәбенең математика укытучысы
  6. Гарипова Гүзәлия Хәбибрахман кызы, Балык Бистәсе районы Биектау урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  7. Гарипова Клара Барый кызы, Биектау районы Суыксу урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  8. Гарифуллина Нәзирә Әхмәтҗан кызы, Кукмара районы Олыяз урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  9. Гыйбадуллина Ильмира Габделхак кызы, Арча районы Түбән Мәтәскә урта мәктәбенең Мөндеш башлангыч гомуми белем мәктәбе филиалы башлангыч сыйныф укытучысы
  10. Закирова Ләйсирә Муллаян кызы, Әгерҗе районы Салагыш урта мәктәбе Ямурза филиалы башлангыч сыйныфлар укытучысы
  11. Зарипова Миләүшә Рафис кызы, Арча районы Яңа Кырлай урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  12. Зәйнуллина Люция Гаптрәүф кызы, Балтач районы Сосна төп гомуми белем мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  13. Идиятуллина Маргарита Александровна, Мөслимдәге гимназиянең башлангыч сыйныфлар укытучысы
  14. Кутуева Роза Мәгъсүм кызы, Алексеевскидагы Г.Боровиков исемендәге 3 нче урта мәктәпнең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  15. Мөнәвирова Ясирә Мөдәрис кызы, Тукай районы Иске Абдул урта мәктәбе Мерәс аерымланган бүлекчәсенең башлангыч сыйныфлар укытучысы
  16. Мөстәкыймова Резедә Рафикъ кызы, Лениногорск районы Куакбаш төп гомуми белем бирү мәктәбенең инглиз теле укытучысы
  17. Мулласалихова Гөлсирә Госман кызы, Саба районы Шәмәрдән лицееның татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  18. Низамбиева Раушания Ринат кызы, Әгерҗе районы Тирсә урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  19. Низамова Рузиля Наиловна, учитель английского языка Чувашско-Бродской средней школы Алькеевского района
  20. Сәлмәнова Миләүшә Нурхамәт кызы, Чирмешән районы, Кармыш төп мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы
  21. Сибгатуллина Фәния Әкрам кызы, Түбән Камадагы Кама Аланы 1 нче урта мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  22. Солтанова Фариха Миндар кызы, Мөслим районы Мөслим лицееның башлангыч сыйныфлар укытучысы
  23. Сулейманова Наиля Мансуровна, учитель русского языка и литературы высшей квалификационной категории Большекокузской средней школы Апастовского района
  24. Таҗиев Айрат Әгъзәм улы, Арча районы Хәсәншәех төп мәктәбе директорының тәрбия эшләре буенча урынбасары
  25. Усманова Римма Александровна, учитель русского языка и литературы высшей квалификационной категории Актанышской средней школы №2 с углублённым изучением отдельных предметов
  26. Фәтхетдинова Рәфидә Мәгъсүм кызы, Балык Бистәсе муниципаль районы, Котлы-Бүкәш урта мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы
  27. Хафизова Миләүшә Рәфкать кызы, Әтнә районы Иске Өҗем төп мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  28. Хәбибуллин Рамил Шамил улы, Әтнә районы Түбән Көек урта мәктәбенең тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы
  29. Хәсәнова Нүрлисә Фирдүс кызы, Буа районы Кайбыч төп мәктәбенең рус теле, татар теле һәм әдәбияты укытучысы
  30. Шакиртянова Лилия Наиловна, учитель русского языка и литературы средней школы п.г.т. Актюбинский Азнакаевского района

Бәйгенең Нигезләмәсе буенча, Катнашучыларның педагогик һәм методик осталыгын ачыклау максатыннан уздырыла торган II этапка сайлап алынган 30 конкурсант үзләре иҗат иткән “яңа белем ачу дәресенең” (“урок открытия нового знания”) фрагментын язып җибәрергә тиеш.

II этап кысаларында  җибәрелгән эшләргә таләпләр “Мәгариф” журналы редакциясенең мәкалә авторларына таләпләр белән тәңгәл килергә тиеш (http://magarif-uku.ru/rules/). Дәрес материалларын бәяләү эшенә Оештыручы “Мәгариф” журналы редколлегиясе әгъзаларын һәм башка белгечләрне җәлеп итә.

Жюри тарафыннан иң югары бәя алган 10 эшнең авторы “Мәгариф” журналының 9 нчы санында игълан ителә һәм III этапка – мастер-класслар ярышына чакырыла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.