«Шәҗәрәләр – нәсел агачы» җиңүчеләре

Буа шәһәренең Академик Р. Сәгъдиев ис. гомуми урта белем бирү мәктәбендә “Шәҗәрәләр – нәсел агачы” VI төбәкара фәнни-гамәли конференциясе булып узды. 

Конференциягә барлыгы 270 эш килде, шуларның 19-ы регионнардан (Пермь өлкәсе -1, Чувашия -8, Пенза -2, Төмән -3, Түбән Новгород — 2, Башкортстан- 2, Свердлау өлкәсе — 1). Бу хакта РТ Мәгариф һәм фән министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр итә.

Конференциянең җиңүчеләре Мәгариф һәм фән министрлыгының дипломнары һәм кыйммәтле бүләкләренә ия булдылар. Калган катнашучыларга сертификатлар тапшырылды.

“Нәселемдә –бөек шәхес” секциясе җиңүчеләре

  1. Абдуллина Алия Алмаз кызы – 1 нче урын (Буа  районы,  академик Р.З.Сәгъдиев исемендәге мәктәп)
  2. Сөнгатуллина  Әдилә Шамил кызы – 2 урын (Апас районы,  Биеш урта гомуми белем бирү мәктәбе)
  3. Хәйретдинов Самат Заһит улы – 2 урын (Тәтеш муниципаль районы Байраш төп гомуми белем бирү мәктәбе
  4. Залалдинов Ранил Радик улы – 3 урын  (Чүпрәле районы Кече Чынлы урта)
  5. Сабирова Зәйнәб Рафаэль кызы- 3 урын (Саба районы Шәмәрдән лицее)
  6. Рәхимова Миләүшә Илнур кызы — 3 урын (Норлат шәһәре, 4 нче урта гомуми белем мәктәбе)

“Гаиләмнең кадерле ядкяре” секциясе җиңүчеләре

  1. Салахов Риналь Марат улы — 1 нче урын (Буа шәһәре академик Р.З.Сәгъдиев исемендәге мәктәп)
  2. Низамова Алинә Дамир кызы — 2 урын (Казан шәһәренең «Елена-Сервис» мәктәбе)
  3. Гыйльметдинова Камилә Ринат кызы – 2 урын (Тәтеш районы Олы Тархан мәктәбе)
  4. Гарипова Алия Альфрид кызы – 3 урын (Яшел Үзән районы Васильево бистәсенең 3 нче номерлы мәктәбе)
  5. Хәмидуллина Адилә Айдар кызы – 3 урын (Апас районы аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнү мәктәбе)
  6. Шәмиев  Фәнис  Марс улы – 3 урын (Буа шәһәре 2 нче номерлы лицей)

“Туган ягымда мәчетләр төзелү тарихы” секциясе җиңүчеләре

  1. Галиева Илюзә Фирдус кызы – 1 урын (Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районы, «Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Лаеш интернат-мәктәбе» дәүләт бюджет гомуми белем учреждениесе
  2. Хөсәинова Сөмбел Илнар кызы – 2 урын (Татарстан Республикасы Апас муниципаль районы, Дәвеш төп  гомуми белем бирү мәктәбе)
  3. Сафиуллин Инсаф Радик улы – 2 урын (Татарстан Республикасы Апас районы “Апас урта гомуми белем бирү, аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнү мәктәбе”)
  4. Бикмуллина Люзия Рөстәм кызы – 3 урын (Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы, Яңа Чәчкап урта гомуми белем мәктәбе)
  5. Сөнгатуллина  Айгизә Шамил кызы – 3 урын (Татарстан Республикасы Апас муниципаль районы Биеш урта гомуми белем бирү мәктәбе)
  6. Хәйбуллина Адилә – 3 урын (Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы, Адав–Толымбай урта гомуми белем бирү мәктәбе)

“Шәҗәрәләрне өйрәнү тарихы” секциясе

  1. Низамов Алмаз Дамирович – 1 урын (г. Казань, Московский район, ЧОУ СОШ «Елена-Сервис»)
  2. Гурлина Агата Владимировна – 2 урын (Буа шәһәре академик Р.З.Сәгъдиев исемендәге мәктәп)
  3. Исмәгыйлев Илфат Искәндәр улы – 2 урын (Буа шәһәренең 5 нче номерлы гимназиясе)
  4. Буреева Динә Рафаэль кызы – 3 урын (МАОУ “Гимназия-интернат №4” Киров районы Казан шәһәре)
  5. Җәләлов Айнур Җәүдәт улы – 3 урын (Чистай  районы Яуширмә мәктәбе)
  6. Шакирова Динара  Илдар кызы – 3 урын (Бөгелмә районы 2 нче лицей)
  7. Фото: mon.tatarstan.ru

Добавить комментарий