«Туган тел» олимпиадасы нәтиҗәләре билгеле

 «Туган тел» олимпиадасы нәтиҗәләре  тәгаенләнде. 

I сыйныф

I урын – Зәринә Әсәдуллина, Балтач районындагы Норма  урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Эльмира Илфак кызы Абдуллина)

II урын – Нурзилә Рәхмәтуллина, Арча районындагы Мөндеш башлангыч мәктәбе укучысы (җитәкчесе Алсу Рәис кызы Рәхмәтуллина)

III урын – Камил Сәгыйтов, Балтач районындагы Чутай мәктәбе укучысы (җитәкчесе Фәйрүзә Мөбарәкҗан кызы Габделвәлиева)

II cыйныф

I урын – Җәннәт Саттарова, Кукмара  1 нче гимназиясе укучысы (җитәкчесе Зөлфия Наил кызы Саматова)

II урын – Рөстәм Хатыйпов, Сарман гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Гүзәл Гөлүс кызы Нурлыгаянова)

III урын – Резедә Әбүләесова, Мөслим районындагы Татар Бүләре урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Рузилә Рәшит кызы Хафизова)

III сыйныф

I урын – Җәмилә Хәмидуллина, Азнакай районындагы Актүбә бистәсенең 3нче мәктәбе укучысы (җитәкчесе Лилия Миңнулла кызы Таҗетдинова)

II урын – Элина Закирова, Актаныш районының Пучы урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Айзирә Хәбип кызы Акмалова)

III урын – Алия Хакова, Сарман районының Мортыштамак төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Гүзәлия Фирдәвис кызы Газизова)

IV сыйныф

I урын – Камил Газизов, Балтач районының Карадуган гимназиясе укучысы (җитәкчесе Айсылу Фәргать кызы Мөхәммәтҗанова)

II урын – Альмир Кашапов, Азнакай районының Кәкре Елга урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Лениза Харис кызы Гарифуллина)

III урын  – Рәйхан Мөхәммәтҗанов, Балтач районының Шубан төп мәктәбе укучысы (җитәкчесе Айсылу Фәргать кызы Мөхәммәтҗанова)  

V cыйныф

I урын – Камил Уразаев, Сарман гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Гүзәл Гөлүс кызы Нурлыгаянова)

II урын – Искәндәр Галимуллин, Кукмара районының Зур Сәрдек гимназиясе укучысы (җитәкчесе Лилия Галимуллина)

III урын – Камилә Галиева, Минзәлә шәһәре гимназиясе укучысы (җитәкчесе Лилия Альберт кызы Галиева)  

VI сыйныф

I урын – Сиринә Борһанова, Биектау районының Мүлмә урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Гөлнур Равил кызы Хуҗиева)

II урын – Динә Шәвәлиева, Балык Бистәсе районының Түбән Тегермәнлек мәктәбе укучысы (җитәкчесе Фәния Дамир кызы Васыйкова)

III урын – Илүзә Гайниева, Минзәлә шәһәре гимназиясе укучысы (җитәкчесе Миләүшә Әхтәм кызы Ильина)

VII cыйныф

I урын – Ислам Шәмсиев, Арча районының Түбән Аты төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Данис  Мәхмүт улы Хәмидуллин)

I урын – Дилә Йосыпова, Арча районының Түбән Аты төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Данис Мәхмүт улы Хәмидуллин)

II урын – Динар Хатыйпов, Сарман  урта гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Гөлназ Рафис кызы Хатыйпова)

III урын – Сиринә Мөхәммәтҗанова, Биектау районының Мүлмә урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Розалия Фәйзрахман кызы Минһаҗетдинова)

VIII cыйныф

I урын – Әмир Фәрхуллин, Мамадыш районының Кече Кирмән төп мәктәбе укучысы (җитәкчесе Илфир Рәхимша улы Гыйздәтуллин)

II урын – Азалия Фатыйхова, Сарман районының Кәүҗияк төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Роза Даутова)

IX сыйныф

I урын – Наил Гайфуллин, Арча районының Түбән Аты төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы (җитәкчесе Зөлфия Ясәви кызы Хәмидуллина)

X сыйныф  

I урын –Гөлинә Минҗәләева, Биектау районының Мүлмә урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Розалия Фәйзрахман кызы Минһаҗетдинова)

XI сыйныф

I урын – Мәдинә Сәләхиева, Балык Бистәсе районының Күгәрчен урта мәктәбе укучысы (җитәкчесе Тәнзилә Мөдәррис кызы Закирова)  

Җиңүчеләрне котлыйбыз! Алдагы конкурсларда да укучыларыбыз шушылай актив катнашыр дип көтеп калабыз. Пандемия сәбәпле, бүләкләү тантанасы оештыру  бик четрекле эш. Ничек тә җаен табарбыз, һичъюгы диплом-сертификатларны почта аша юлларбыз.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.